Gliwice walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Każdy mieszkaniec może pomóc i zdobyć nagrody
Gliwice po raz pierwszy w historii biorą udział w ogólnopolskiej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Do końca czerwca mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta, wspierać je w klasyfikacji i zdobywać wyjątkowe nagrody.
Akcja trwa od 1 do 30 czerwca i jest otwarta dla wszystkich, nie tylko dla zapalonych rowerzystów. Liczy się każdy przejechany kilometr, niezależnie od tego, czy jedziemy do pracy, szkoły, na zakupy czy na weekendową wycieczkę.
Jak wziąć udział?
Udział w rywalizacji jest bezpłatny. Wystarczy pobrać aplikację „Aktywne Miasta”, dostępną na telefony z systemem Android i iOS.
Następnie należy:
✅ zarejestrować konto,
✅ wejść w zakładkę „Rywalizacje”,
✅ wybrać „Rowerową Stolicę Polski”,
✅ wskazać Gliwice jako swoje miasto,
✅ przed rozpoczęciem jazdy uruchomić rejestrację trasy.
Każdy przejechany kilometr zostanie automatycznie doliczony do wyniku Gliwic.
Są nagrody dla uczestników
Miasto przygotowało specjalne kolekcjonerskie przypinki dla osób, które osiągną określone dystanse.
Przypinki można zdobyć za:
🚴 50 kilometrów,
🚴 350 kilometrów,
🚴 550 kilometrów.
Dodatkowo przewidziano nagrody dla dziesięciu najbardziej aktywnych uczestników reprezentujących Gliwice.
Liczy się każdy kilometr
Organizatorzy podkreślają, że nie trzeba być zawodowym kolarzem. Celem akcji jest promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i ekologicznego transportu.
Im więcej mieszkańców wsiądzie na rower, tym większe szanse Gliwic na wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu.
Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. To właśnie wtedy okaże się, jak w swoim debiucie poradziły sobie Gliwice w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
Każdy kilometr ma znaczenie.
Fot. M. Lipiec/ UM w Gliwicach