Ambulans dla Szpitala Miejskiego w Gliwicach. Pojazd trafił do placówki w ramach darowizny
Szpital Miejski w Gliwicach otrzymał ambulans sanitarny przekazany przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Pojazd ma wesprzeć codzienną pracę medyków i będzie wykorzystywany przy transporcie pacjentów.
Oficjalne przekazanie ambulansów odbyło się 23 czerwca w siedzibie WPR w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Waldemar Bojarun, członek Zarządu Województwa Śląskiego, Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, oraz przedstawiciele placówek, do których trafiły pojazdy. Gliwicki szpital reprezentował prezes Przemysław Gliklich.
Do Szpitala Miejskiego w Gliwicach trafił Mercedes-Benz 316 Sprinter CDI wyposażony m.in. w nosze główne z transporterem. Szacowana wartość pojazdu to 124,2 tys. zł.
Przekazanie ambulansu było efektem wniosku skierowanego jeszcze w grudniu ubiegłego roku przez zastępcę prezydent Gliwic Łukasza Gorczyńskiego do marszałka województwa śląskiego.
Szpital znalazł się w gronie pięciu placówek z regionu, którym WPR przekazało dotychczas użytkowane ambulanse. Pojazdy zostały wycofane z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego po zakupie 21 nowych karetek, ale nadal mogą służyć placówkom medycznym w codziennej pracy.
Oprócz gliwickiego szpitala ambulanse trafiły także do placówek w Katowicach, Tarnowskich Górach i Mikołowie.